הכרות עם מערכת בקרת מבנה ויכולותיה

התחום של בקרת מבנה הוא תחום מאוד רחב, כזה שדורש הבנה אינטרדיסציפלינארית וצבירת ניסיון במספר רב של תתי תחומים שבעצם מרכיבים יחד את האפשרות לנהל ולפקח על מערכות של פיקוח ובקרת מבנים. בכדי שנוכל לפקח על תפעול המבנים אותם אנחנו רוצים לנהל ממקום אחד מוגדר ומסודר אנחנו נרצה להשתמש במערכת בקרת מבנה ומוטב שתהיה כזאת שעונה על כל הצרכים שלכם ממנה.

מערכת בקרת מבנה משמשת עבור ניהול ובקרה של מבנים ונותנת את היכולת לשלוט באופן מלא במערכות המכניות שאיתן משתמשים במבנים. מה יכולה לדוגמא לעשות מערכת כזאת? היא יכולה לנהל את המערכות השונות כמו למשל: מערכות תאורה, מערכות מים וביוב, מערכות חשמל , גילוי וכיבוי אש ועוד רבות אחרות.

איך למעשה עובדת מערכת בקרת מבנה?

יש מחשב ראשי ששולט על מערכת בקרת מבנה והוא נמצא בנקודה מוגדרת. את המערכת מנהלים מתוך תוכנת שליטה על מגוון מערכות אשר תפקידה היא על כל מערכת ומערכת במקביל, וזה כולל את מערכת המים והביוב, מערכת הגילוי וכיבוי האש, מערכת החשמל ועוד. בעזרת התוכנה ניתן לבחון “מה קורה בשטח” בכל זמן נתון, לפקח על הפעולות המתבצעות או כאלה שגם לא מתבצעות, לברר מה הולך בכל נקודת חיבור של כל אחת מהמערכות ובהתאם לזה לטפל נקודתית בתקלות המתרחשות.

מערכת בקרת מבנה | מרקון

במקרים ספציפיים ובסוגים ספציפיים של בעיות, אפשר בעזרת שילטה מרחוק לטפל בבעיות, בין אם המענה לבעיה נעשה באופן אוטומטי או ידני. בימים אלה, אפשר לראות את מערכות השליטה ובקרה בעיקר במבנים גדולים מאוד, שהם בעצם בנייני תעשייה או עסקים. בבניינים אלה נמצאים יחידות עליהן מפקחים אנשי צוות בקרה לתעשייה או למבנים עסקיים, במטרה לנהל את החלוקה עבור המשרדים השונים הפזורים במבנה, כך שכל יחידת משרדים עושה שימוש אישי בחשמל, מים, גז, מזגנים, אינסטלציה ועוד צרכים נוספים עפ”י דרישה אישית.

אילולא זאת, לא היה מי שיוכל לדעת את התשובה או לתת את המענה המהיר בעת התקלה לסוגיה. בהתאם לצורך זה פותחו ומתפתחות המערכות ששולטות על הבנים. מערכות אלה הם שמאפשרות לצוותים לשלוט על כל המתרחש במבנה ברוגע ובשיקול דעת ולקדים תרופה למכה לפני שהיא קורה.

מערכת בקרת מבנה | מרקון

מה המערכת יכולה לספק לנו לניהול קל וחכם?

על מנת שלא נופתע מהתקלות כמו בעיית אספקת מים, חשמל, מיזוג אוויר מערכת בקרת מבנה נותנת את האופציה לשלוט באופן מקסימלי בכל מה שקורה בבניין, בעזרת המערכת ניתן לראות את כל מה שקורה בכל מקום שמחובר למערכת. המערכות מספקות הקפצה של התראות פוש על כל תקלה שקורות, על תקלות מתוכננות, על חוסרים באספקת המשאבים או תקלה בהעברת המשאבים, בעיות של נזילות ועוד.

בדרך הזאת מפעילי הבניין יכולים לספק לעובדים במבנה את השירותים בצורה המקסימלית ביותר, בלי להיות מופתעים מתקלות שיכולות להשבית אותם למשוך יום שלם ויותר או גרוע מזה אף לגרום לנזקים עצומים.

 

חברת מרקון מספקת פתרונות ניהול ובקרה למבנים ציבוריים ותעשייתיים בעזרת מערכת בקרת מבנה מתקדמת שתוכל לעזור לכם לנהל את המבנה שלכם בצורה מתקדמת ויעילה, כך שתמנע מכם תקלות שעלות תיקונן יקר, תספק לכם את כל המידע הרלוונטי והחשוב על מצב המתקנים אליהם היא מחוברת. אנחנו מזמינים אתכם לפגישת אפיון צרכים והספקת פתרונות רלוונטיים בהתאמה אישית.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם