בקרים מתוכנתים עם מסך או אינטגרליים?

בקרים מתוכנתים עם מסך או אינטגרליים? | מרקון

מי לא אוהב להיזכר בעבר? זה היה לפני שנים רבות טובות בהן התעשייה בישראל ובחו”ל נחשפה לראשונה לעולם הבקרה אוטומציה. בזמן ההוא בקר שהיה בעל כמה נקודות דיגיטליות נחשב אז כמו נס, אבל מאז ועד היום תחום הבקרה עשה שינויים משמעותיים בסדרי גודל ענקיים, התחילו להיפתח לא מעט חברות אשר חקרו, פיתחו וייצרו בקרים, בכדי לייצר בקרים מתוכנתים פרי מחשבתם, אשר יכנסו לעבודה במפעלים הקטנים והגדולים של חברות בינלאומיות. המפעלים אז התחילו לסגל לעצמם דרכי עבודה על פי שיטת פעילות הבקרים בשטח, למען האמת, כבר לפני כמעט 30 שנה התחלנו לראות ניצנים של מפעלים רבים בארץ ובחו”ל בהם נפתחו קווי ייצור מלאים או חלקיים בהם שולטים בקרים מתוכנתים. זה פוגש אותנו בחיי התעשייה ביום יום ובזכות זה החיים של עבודת הייצור הפכה להיות הרבה יותר קלה ומהירה ובעיקר פיתח תהליכי עבודה חכמים.

 

איפה היו הבקרים לפני עשרות שנים?

בתקופה ההיא לפני 30 שנה גודל מבנה הבקרים היה כמו טלוויזיה בגודל של “19 בה היו משתמשים לא מעט בתים, ולמען האמת גם זמנה חלף מן העולם, והיום קיימים בשוק בקרים הרבה יותר קטנים בערך כגודל כף יד ומהירים מאוד אשר מגיעים עם כמות של O/I גדולה יותר.

בעבר הרחוק-קרוב בכדי להצליח לחקות את צורת הפעילות של הבקר, המשתמש היה צריך לחבר אל הבקר נורות ולחצנים כ O/I, ואין כרגע את הזמן ואת הצורך לפרוש כאן את מספר החסרונות הרבים הקיימים בצורת פעולה זו (של בזבוז O/I וכו’), לאחר כמה זמן השוק התחיל לדרוש שיטת פעולה אחרת ואז הוא קיבל מגוון סוגים של תצוגות ופנאלים של הפעלה אותם חיברו אל הבקרים בתקשורת וכך יכלו להציג את פעולת המערכת, מה שגרם לחיסכון בבזבוז ה O/I וחיסכון בזמן החיווט והבדיקה שנעשית בכל תוכנה, לאחר מכן הגיחו אל העולם תוכנות ה SCADA בהן השתמשו המשתמש קצה בכדי לתת את המבט על בכדי לשלוט על כל המערכת, מה שלא טוב בתוכנות אלה, זה הצורך להיות מחוברים תמיד למחשב PC, עלות הפיתוח ב-SCADA היא בהחלט גבוהה כשאנחנו מדברים על כמות קטנה של O/I ולכן יש לשקול זאת.

בקרים מתוכנתים אינטגראלי | מרקון

בקרים מתוכנתים מתפתחים וקופצים בכמה רמות

בשל כך, השוק התחיל לדרוש ולבסוף גם קיבל, בקרים מתוכנתים עם פאנל אינטגראלי והם נהיו מוצר ברמה בייסיק וזהו דבר מאוד מהותי בכל מכונה או ניהול רצפת ייצור. יוניטרוניקס היא חברה ישראלית, והיא למעשה אחת מהחברות החלוצות שהצליחו להבין את הצורך שעלה מהשטח והתחילו לייצר ולשווק אל המפעלים בקרים מתוכנתים עם אפשרות של פאנל הפעלה, פיתוח זה נעשה בכדי לשמש כמן מוח ממוחשב שעומד מאחור ומתפעל את קווי הייצור ואת מערכות האוטומציה, בקרים אלו מייצרים תקשורת דו כיוונית, כך שלמעשה זוהי שפה המחברת בין אדם למכונה ומאפשרת להבין אחד את השני באמצעות ממשק משתמש שבנוי בצורה פשוטה וקלה לתפעול.

מה הקשר בין מחיר לאיכות?

המחיר של הבקר היינו בדרך כלל המרכיב העיקרי אותו אנו בודקים בטרם אנחנו מקבלים החלטה אם לקנות או לא, בבדיקה שעשינו גילינו באופן מפתיע כי ברוב המקרים, בזמן שאנחנו עושים השוואה בין בקר מתוכנת עם מסך אינטגראלי לבין בקר שהוא מופרד לגמרי מהמסך שלו, המחיר המקובל בין החברות נוטה להיות זול באופן משמעותי לבקר עם מסך אינטגראלי בניגוד לבקר עם מסך מופרד. מה דעתכם על זה? יש לזה איזושהי סיבה שמעידה על רמת הבקר? יש את האמרה הידועה כאן בישראל: “מה שעולה זול זה בדיוק מה שהוא שווה” האמנם? מהניסיון שלנו בשטח אנחנו נעשה השוואה של יתרונות וחסרונות אותה נביא בפוסט הבא, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו ולהצטרף לרשימת התפוצה שלנו.   

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם