ניהול רצפת ייצור

ניהול רצפת הייצור הינו כלי למנהל המודרני לקבלת מידע ותמונה עדכנית בכל רגע נתון של קווי היצור במפעל. לדוגמא: תפוקת יצור, תקלות ועצירות יזומות.

מערכת ניהול רצפת ייצור

תחום הייצור אם למפעלים גדולים או לעסקים קטנים הוא תחום מורכב ומסועף הכולל נושאים רבים, מערכות שונות ועל כולן יש לפקח בהצלחה רבה.

ניהול רצפת ייצור נדרשת לבקרה על מערכות הכוללות מחסנים, פיקוח ובקרה על כל מלאי ושרשרת האספקה של החברות, המפעלים או העסקים עסקים. ולכן היא צריכה לכלול ניהול שיכלול אפשרות לבקרה וצפייה על כל החומר הנפרק, אפשרות לעדכון נתונים, נוחות ומהירות בהפקת דוחות הדפסה וייצוא לאקסל, אפשרות להפקת מדבקות, שליחת מיילים או התראות, ולמעשה את כל שלבי הניהול והצפייה במסופי הייצור בעסק, במבנה או במקום העבודה.

ניהול רצפת ייצור יכולה לכלול מודולי מערכה רבים שקריטיים למבנה או לפעילות העסקית, נושאים כגון: ניהול קליטת הסחורה או החזרת סחורה פגומה או עודפת, ליקוט הסחורה בצורה נוחה יעילה וחסכונית בכוח אדם ובזמן, בקרה על העברת סחורה או הייצור בין מחסנים שונים, פיקוח ובקרה על תחום ספירות המלאי או אפשרות לעריכת ספירה מדגמית, אפשרות לבקרה על תהליכי ההעמסה, בקרת ליקוט, אפשרות לאישורים ולחתימות דיגיטליות של נהגים או ספקים, הנפקת דיווחים על הייצור והאספקה בצורה מהירה, נוחה וברורה. ניהול רצפת ייצור צריך להיעשות תחת מערכת איכותית ויציבה  עם יתרון בעלויות המערכת כדי שתותאם לצורכי הלקוח באופן המדויק ביותר לצרכיו וכן תוך כדי עבודה עם מגוון כלים שונים, חדישים ומתקדמים ביותר.

במרקון אנחנו מתאימים את מערכות ניהול הרצפה למגוון מפעלים ומבני ציבור המאפשרות למנהלים לקבל תמונת מצב באופן מידי על המתרחש. רוצים להתייעץ איתנו? השאירו לנו את הפרטים שלכם כאן בתיבת צור הקשר.

חיבור בקרים למערכת MES

MES (Manufacturing ExecutionSystems)

הינה מערכת ממוחשבת המשמשת בייצור למטרת מעקב ותיעוד תהליך הפיכת חומרי הגלם לתוצרת בתהליך ברצפת הייצור ולשלב תוצרת המוצרים המוגמרים במחסן לקראת משלוחים ללקוחות.

 ביצוע אינטגרציה מלאה אופקית ואנכית של כל מערכות המידע במפעל מרובד ה ERP דרך מערכות הבקרה, אוטומצייה, מכשור וציוד קצה.

יוצרת את רשומות הנתונים לצורכי ניתוח כיוון שהמערכת מקבלת את הנתונים מהבקרים PLC בקר לוגי מתכנת אליה היא מחוברת וקולטת את דיווחי העובדים ברצפת הייצור, וכך ניתן לנתח על סמך הנתונים את התהליכים ותוצאות של תהליך הייצור ולשפר אותם בהתמדה.

  • המערכת פועלת בזמן אמת וכך מאפשרת שליטה ותגובה עסקית מהירה ולא בדיעבד על אלמנטים מרובים של תהליך הייצור, כגון: תשומות, כוח אדם, מכונות.
  • מספקת מידע המסייע למקבלי החלטות במחלקות תפעול ובמחלקות הייצור להבין כיצד התנאים הנוכחיים של רצפת הייצור ניתנים לאופטימיזציה כדי לשפר את תפוקות המפעל.
  • מאפשרת בניית תכנית אחזקה שנתית למכונות, המתבססת בין השאר על המידע שנאסף על מצב המכונות במפעל.
  • המערכת לניהול רצפת הייצור נמצאת בשכבה בין מערכת לתכנון משאבי ארגון לבין בקרת המכונה ומאפשרת בכך את קבלת הנתונים בזמן אמת מהמכונות ומדיווחי העובדים בייצור.
  • המערכת לניהול רצפת הייצור היא הכלי המרכזי לניתוח ביצועי מחלקות התפעול והייצור והסקת מסקנות לגבי צווארי הבקבוק והאפשרויות לשיפור יעילות הייצור בהתמדה.

רוצים להתייעץ איתנו?

השאירו את הפרטים שלכם ונדאג לחזור במהירות

SCADA

הינה שיטה המבטיחה היום בתחום הניהול אוטומטי של מערכות אוטומציה. Scada  הינה מערכות מחשב המשמשות לצורך פיקוח, שליטה ואיסוף נתונים בתעשייה. מערכות אלה מנטרות ושולטות על תהליכים בתחום התעשייה, התשתיות וניהול מתקנים.

מרכיבי מערכת SCADA

מערכת SCADA מכילה בדרך כלל תת מערכות, ממשק משתמש הוא חלקה של מערכת החשוף למשתמש בה, כך שדרכו מתקיים הקשר בין המשתמש ובין המערכת ובאמצעותו המפעיל האנושי מנטר ושולט על התהליך.

SCADA נבנה במערכות, אשר בו חייב להיות נוכח אדם אחד לפחות שהוא פעיל ומפקח על התהליך.

שימוש במערכת SCADA קיים כיום בתעשיות רבות, אם אצלכם עדיין לא נכנסה המערכת זה הזמן שלכם לפנות אלינו ואחד מאנשי ההנדסה שלנו במרקון ידבר אתכם. לחצו כאן ליצירת קשר בהודעה.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם