לוחות חשמל לתעשייה

לוחות חשמל בתעשייה ממה עשויים והיכן מתקינים?

הציוד החשמלי כמו למשל של מכונות אוטומציה ורובוטיקה אשר מותקן על לוחות חשמל לתעשייה נועד לפיקוח ושליטה על מתקן חשמלי. את לוחות החשמל על מנת לשמור עליהם – יש צורך כי את לוחות החשמל יבנו מחומרים שאינם דליקים שימנעו מהלוח להישרף כולו. לאחר שווידאנו כי לוחות החשמל שרכשנו אינם עשויים מחומרים דליקים נתקין אותם במקום שיהיה נוח לנו לגישה וטיפול בתקלות ובתחזוקה שוטפת כולל בדיקה שהמעברים אכן מתאימים. דבר חשוב מאוד לבדוק כי המקום בו תרצו להתקין יהיה מאוורר ומואר וכי לא יאחסנו באותו מקום חפצים או חומרים במיוחד לא דליקים בכדי למנוע אפשרות של נזק בתנועה במקום.

יתר על כן, את הלוחות צריך למגן בכדי שלא יפגעו מכנית במקומות בהם קיים חשש לכך חשש שעולה לרוב במקומות תעשייתיים – את החלקים הפנימיים של לוחות החשמל יש למגן מפני נגיעה מקרית שאיננה מכוונת. עוד חשוב לעמוד על הדברים ולשים לב כי הלוחות יהיו מוגנים מפני לחות ברגע שהיא קיימת באזור כזה בו גם קיימים, אבק ומים.

דרישה חשובה מאוד נוספת היא כי המספקים והמבטחים של כל מעגל המחובר בלוח יסומן בעזרת סימון שכולם מכירים, בכדי לשייך אותו לחלקי המתקן עליהם הם מפקחים, ועוד לכל לוח יותקן מספק ראשי נגיש. יתר על כן, את לוחות חשמל לתעשייה יש לקבע בצמוד לקיר או חלק של מבנה תומך באמצעות יציקה שאינה יכולה להתפרק בקלות או בעזרת קיבוע של ברגים אותם ניתן לפרק רק בעזרתם של כלים מקצועיים.

לוחות חשמל | מרקון

בדיקה תקופתית של לוחות חשמל בתעשייה היא חובה

בהתאם לתקנות החשמל, ישנה חשיבות רבה לבדיקה בכל תקופה מסויימת של לוחות החשמל. בהתאם לתקנות אשר נקבעו, יש לבצע את בדיקת התקינות לפני ההפעלה הראשונית של לוחות החשמל. יחד עם זאת, צריך לשום תשומת לב ממשית לכל עניין תחזוקת הלוחות. הלוחות צריכים להיות מתוחזקים ברמה גבוהה בכדי לאפשר עבודה תקינה ובטוחה, ובמידה וימצאו ליקויים קטנים כגדולים בלוחות יש לתקן אותם מהר ככל האפשר, אין כאן מקום למשחקים. שימו לב! את התחזוקה השוטפת של הלוחות יש לבצע דרך הקפדה יתרה על ההוראות אותן סיפק לכם היצרן, אשר בין היתר תמצאו את ההנחיות המדויקות לניקוי האבק וחיזוק הברגים שאולי התרופפו קצת. את הלוחות אפשר לנקות אך ורק בעזרת מברשת ומטלית, אין לנקות בעזרת לחץ אוויר!

יתר על כן, ישנה בדיקה מאוד חשובה אשר חשוב לעשות והיא בדיקה טרמוגרפית, הבדיקה נועדה לגלות בלוח נקודות של התחממות בהן צריך לטפל. תקנה מספר 33 לתקנות החשמל אומרת כי האחריות להקפיד על שמירת תקינות לוחות החשמל בתעשייה היא על המתכנן ועל המתקין וכמובן שגם על הבעלים.

לוחות חשמל | מרקון

איזה פתרונות אנרגיה ניידים קיימים?

בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחות הטכנולוגיה בקצב מסחרר, אשר בזכות ההתפתחות אנחנו יכולים כיום למצוא מגוון פתרונות אנרגיה ניידים איתם עושים שימוש לאגור אנרגיה בצפיפות גדולה מאוד. כולם מכירים את הפתרון אנרגיה המוכר ביותר והוא: ה “גנרטור” איתו אנחנו יכולים לקיים אירועים רבים בכל חור על פני כדור הארץ כאשר הוא מספק לנו באופן מהיר ומידי את החשמל.

זה לא יהיה משנה מה סגנון האירוע, יש צורך רב לאספקה של החשמל במקומות בהם אין מקור חשמל קבוע, והגנרטור יודע לספק את זה בקלות ולכן משתמשים בו מלא בכל סדר גודל של גנרטורים. מוצר נוסף שבטוח גם אתם משתמשים בו באופן וודאי והוא: ה “מצבר” יש כאלה שקוראים להם סוללות בכמה שימושים שונים, עם המצבר אנחנו משתמשים בטלפונים ומחשבים ניידים כאלה שזקוקים לאספקת אנרגיה נמוכה. בעולם הרכב אפשר לראות פתרונות אנרגיה חשמלית בכלי רכב קטנים אשר גם בהם לא זקוקים לאנרגיה גבוה.

חברת מרקון תשמח להעניק לכם שירותי תכנון, הרכבה וטיפול עבור לוחות החשמל. תוכלו להתרשם ממגוון עבודות אשר עשינו למספר חברות כאן באתר. צרו איתנו קשר כאן למטה או דרך הצור קשר.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם