איך מייצרים ומתחזקים לוחות חשמל תעשייתיים?

האם בניית לוחות חשמל תעשייתיים זאת משימה מורכבת ויקרה?

לוחות חשמל תעשייתיים משמשים להגנה על החיווט של מכשירים חשמליים במפעלים. הם מורכבים בדרך כלל מבלוקים, כבלים, פסי תפס למפסקים, מפסקי זרם ותיבות נתיכים.

כדי ליצור לוח חשמל תעשייתי, צריך להחליט כמה מעגלים הלקוחות רוצים בלוח שלהם ואז לרכוש את הרכיבים שהם צריכים עבור הלוח הספציפי שלהם ולאחר מכן לתכנן את המבנה שלו ומשם לצאת להרכבתו. לאחר הרכבת החלקים יחד, חשוב לוודא שהכל מוארק כראוי לפני חיבור כל החוטים לכל דבר אחר.

הלוחות המיוצרים צריכים לשרת מטרות רבות כמו הגנה על העובדים מפני התחשמלות, הפחתת תאונות, הפחתת הפסקת חשמל, הגנה על ציוד ותשתיות ושיפור היעילות של פס הייצור.

חשוב לתכנן את הלוח בקפדנות בכדי להכניס את התכונות הרצויות אל לוח החשמל בהתאם לתכנון בכדי שייתן את המענה הנדרש. בניית לוח שלא תוכנן מראש יגרור הוצאות רבות דבר שייקר את עלות הפרויקט, בתכנון נכון אפשר לבנות גם בתקציב נמוך בהתאם לדרישות המקום. לכן, מומלץ מאוד לעבוד עם חברה מקצועית שבונה את הלוחות (כמונו למשל) ושהיא תבצע את התהליך הזה בשבילך כדי שלא תצטרך לדאוג לגבי תקלות אפשריות ולהוצאות מיותרות שלא תוכננו.

איך מייצרים ומתחזקים לוחות חשמל תעשייתיים? | מרקון

תהליך הייצור פשוט, אך ההרכבה, הבדיקה וההתקנה מורכבים

לוחות תעשייתיים הם פאנלים מורכבים עם חיווט מורכב. תהליך הייצור של לוחות אלה אינו מסובך במיוחד. אבל ההרכבה, הבדיקה וההתקנה של לוחות אלה יכולים להיות מאתגרת.

לוחות חשמל תעשייתיים מיוצרים לשימוש כבד במסגרות תעשייתיות. הם משמשים להפעלת מערכת ניהול רצפת הייצור, באזורים מסוכנים, או בכל מקום בו הם צריכים להחזיק מעמד לאורך שנים עם תחזוקה רבה.

לכן, החברות היצרניות צריכות לשים לב היטב לאיכות המוצרים שהם משתמשים כשהם בונים לוח חשמל למפעל של הלקוח שלהם. הן צריכות לחיות את השטח כדי להבין מהם המוצרים הטובים והפחות טובים איתם הם בוחרים לעבוד, כדי שאלה יחזיקו מעמד בתנאים קשים ויאפשרו בטיחות ויעילות לעובדים.

איך מייצרים ומתחזקים לוחות חשמל תעשייתיים? | מרקון

לוחות חשמל תיקניים

רוב לוחות החשמל המיוצרים בתעשייה כיום הם UL Listed. ההנחיות של התעשייה גם מקובעות בתקני חברת החשמל.

תקנים אלה מכסים את כל ההיבטים של תכנון הלוחות, החל מהאופן שבו הם צריכים לפעול ועד דרישות בטיחות ומפרטי התקנה. תקנות אלה ממש נכתבו בדם, לכן חשוב להקשיב לאזהרות.

לוחות חשמל לתעשייה משמשים בתעשיות במגוון תחומים כדי לספק חשמל לציוד שונה. כמה מהדברים שעליך לקחת בחשבון בעת בחירת לוח חשמל עבור התעשייה שלך הם:

– סוג התעשייה
– הגנה מפני נחשולי מתח
– קיבולת
– מתח
– הגנה מפני תקלות קרקע
– הגנה מפני מתח יתר

איך מייצרים ומתחזקים לוחות חשמל תעשייתיים? | מרקון

הלוחות הם חלק בלתי נפרד מכל מסגרת בתעשייה

לתעשיות יש דרישות שונות ללוחות מכיוון שהם נמצאים בשימוש בדרכים שונות. לדוגמה, תעשיות מסוימות צריכות להשתמש בכמויות גדולות של חשמל על בסיס יומי, בעוד שתעשיות אחרות עשויות להזדקק להשתמש בכמויות קטנות של חשמל.

הלוחות במפעל הם חלק חשוב בתוכו, בלעדי לוחות תקניים ואיכותיים המפעל לא יוכל לעבוד באופן שוטף ובטוח. הם אחראים על חלוקת הכוח, אספקת חשמל למנועים, רובוטים, האורות וגופים אחרים ועוד.

מנהלי מפעל צריכים לבדוק את הלוחות שלהם על בסיס זמנים קבועים כדי שיוכלו להבטיח שהם מספקים זרם תקין לכל המכשור אליו הם מחוברים.

בהתאם לנורמות הבטיחות ואיכות הייצור, יש לבצע בדיקה תקופתית של הלוחות במפעל. חשוב להקפיד על תקני איכות ובטיחות מחמירים.

לכל לוח חשמל יש תדירות בדיקות שונה בהתאם לרמת הסיכון שלו. לוח שנחשב בסיכון נמוך עשוי שלא להזדקק לבדיקה במשך חמש שנים, בעוד שלוח עם סיכון משמעותי עשוי להידרש לבדיקה מדי חודש.

איך מייצרים ומתחזקים לוחות חשמל תעשייתיים? | מרקון

מה המבנה הכללי של לוח חשמל?

לוח חשמל הוא מכשיר המפיץ חשמל ממקור הכוח של זרם חילופין (AC) למכשירים ואורות ועוד. הוא מחלק את הכוח המגיע מרשת החשמל למעגלים קטנים יותר, ומספק חשמל לפי הצורך.

ישנם שלושה סוגים של לוחות:

  1. פאנל מותקן בארון
  2. פאנל מותקן על הקרקע
  3. פאנל מותקן בגדר

הפאנל מכיל רכיבים המשמשים לוויסות אספקת החשמל, לספק כוח גיבוי לשעת חירום ולניטור מצב החיבורים. הפאנל מכיל גם מסופים שבהם המשתמשים יכולים לחבר את המכשירים החשמליים שלהם.

איך מייצרים ומתחזקים לוחות חשמל תעשייתיים? | מרקון

ממה עשוי לוח החשמל ואיך הוא מורכב?

לוח חשמל הוא מארז עשוי פלדה או פלסטיק המאכלס מפסקי חשמל ונתיכים.
ארונות חשמל עשויים פלדה, אלומיניום או פלסטיק מחוזק בסיבים.

הפלדה היא פלדת פחמן בעלת ציפוי אבץ כדי להגן עליה מפני קורוזיה או פלדה בציפוי ניקל ללא אלקטרו. האלומיניום הוא בדרך כלל יריעת אלומיניום 3003 המוטבעת ולאחר מכן מוברשת. הפלסטיק המחוזק בסיבים יכול להיות ABS, ניילון, פוליפרופילן, פוליאתילן טרפתלט (PET), פוליוויניל כלוריד (PVC) או אקריליק.

הפאנל מכיל מתג הפעלה ראשי ואת החיבורים המשמשים להכנסת חשמל לבניין. הוא גם מספק נקודות חלוקה משניות למקרה שיש בעיה בשירות החשמל הראשי.

המבנה הכללי של הלוח, הוא שיש לו שני חלקים: אחד לחשמל נכנס ואחד יוצא. בדרך זו, אם יש בעיה כלשהי בכוח הנכנס, אתה עדיין יכול להשתמש בקטע היוצא.

איך מייצרים ומתחזקים לוחות חשמל תעשייתיים? | מרקון

מהן מערכות הגנה הקיימות כיום עבור לוחות החשמל בתעשייה?

מערכות מיגון ללוח חשמל תעשייתי נועדו להגן על לוח החשמל התעשייתי מפני תקלות חיצוניות הקשורות לחשמל, כמו למשל: נחשולי מתח חיצוניים.

לוחות חשמל תעשייתיים כוללים מספר התקני הגנה שניתן להתקין על מנת לספק הגנה עבור לוח החשמל התעשייתי והציוד שלו במורד הזרם. להלן כמה דוגמאות להתקני הגנה:

(א) מפסקי חשמל.
(ב) נתיכים.
(ג) מפסקים של תקלות הארקה (GFCI).
(ד) בולמי נחשול.

קיימות ארבע מערכות הגנה עיקריות עבור לוח חשמל תעשייתי. הראשון הוא הגנת זרם יתר, שנועדה להגן על הציבור והרכוש האישי מפני נזקים עקב זרם גבוה. הסוג השני של ההגנה הוא הגנת מתח יתר המגנה מפני מתחים שעלולים לגרום להלם פוטנציאלי או זרמים חשמליים קטלניים. הסוג השלישי של ההגנה הוא הגנת קצר חשמלי ותקלות הארקה אשר מגן מפני זרמים חשמליים הנוצרים מפריצה במוליך חשמלי או מחיבור לקוי. לבסוף, ישנה הגנת התחממות יתר המונעת התחממות יתר של כל חלק של המערכת כגון שנאים, נתיכים, מתגים וכו’.

על מנת למנוע את הסיכון של הפעלת חשמל ללא בקרה מתאימה, חשוב שתהיה מערכת הגנה במקום. סוג אחד כזה של מערכת והחשוב ביותר הוא התקן הגנה המגן על המשתמש מפני פציעה או מוות. במערכת זו ניתן להצטייד בגלאי מתח ללא מגע, שיזהה מתחים במעגל לפני שיבואו איתם במגע.

מרקון מספקת פתרונות הנדסת חשמל ויכולה להביא את המומחיות שלנו למפעל שלך

אנחנו מספקים מגוון שירותים הקשורים בין היתר גם ללוחות חשמל תעשייתי כבר למעלה מ 10 שנה. אנו מציעים קשת רחבה של פתרונות בתחום, מייעוץ ועד ניהול פרויקטים, בנייה, התקנה והפעלה אם לא יצא לכם לקרוא עלינו קצת והגעתם עד לכאן נשמח שתכירו אותנו.

לוחות החשמל במפעל הם חלק חיוני מאמצעי הבטיחות לכל עובדי המקום. אם הפאנלים אינם מותקנים כהלכה על פי התקנים או תקינותם אינה מאומתת ע”י בודק מקצועי ומוסמך, הדבר עלול להוביל לתוצאות חמורות שאף חברה לא רוצה להיכנס לאובדן כספי וחמור מכך גופני.

לקוחות בסדרי גודל שונים פונים אלינו מידי יום עבור כל מיני מטרות בתחום. חלקם רוצים חלק או ביחד ייעוץ, תיקון, חידוש, בנייה מ 0 ותפעול שוטף של הלוח הספציפי או כלל הלוחות במקום לאורך כל הדרך. לרוב הלקוחות שמגיעים אלינו מחפשים מומחים בתחום, כאלה שיש להם ניסיון ויכולים לתת להם מענה קבוע, מאחר וכבר נכוו כמה פעמים או שהשתמשו בכמה נותני שירות במקביל והחליטו שהם רוצים לעבוד מול גוף אחד, כי חשוב להם 100% תפוקה ללא תקלות מיותרות, זמינות ובטיחות מעל הכל.

אנחנו במרקון יודעים לתת מענה מידי ומעטפת כוללת עבור כל חברה שפונה לקבל את שירותינו וכל זה באווירת משפחה, כי מרקון זאת משפחה.

אנחנו עובדים עם מפעלים בתעשיות שונות ומטפלים להם בלוחות החשמל. יש לנו צוות מבוסס ומקצועי שיודע איך לספק בזמן את העבודה באיכות הגבוהה ביותר עבורך. אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כאן למטה באמצעות הטלפון או השארת פרטים.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם