חשמל ואוטומציה תחום עיקרי בעולם התעשייה

חשמל ורובוטיקה | מרקון

אוטומציה היא אחד התחומים העיקריים בעולם התעשייה ואף בעולם הפרטי וכיום בזכות כך קיימים שימושים רבים ומגוונים המחליפים בנים אדם בפעולות פשוטות לתהליכי ייצור מורכבים ביותר במפעלים ובתי עסק עד לתחומי מערכות שליטה בחשמל, מים, קווי תקשורת ועוד. החשמל והאוטומציה היום ברובוטים אינה כוללת רק חלקים מכאניים מתקדמים אלא גם תוכנות משוכללות המאפשרות יישומים רבים ובין היתר שליטה אוטומטית על מכונות, התראות על תקלות, סכנות או דרכים לתיקון ואיתור תקלות.

חשמל ואוטומציה נושא רב תחומי משנה את התעשייה

חשמל ואוטומציה הוא נושא רב-תחומי המשלב בתוכו תכנון, בנייה ותכנות רובוטים שהוגדרו לבצע פעולות באופן עצמאי. לרובוט כיצור מכני אוטומטי יתרונות רבים שאין האדם יכול להתחרות בהן והוא מחליף את האדם בביצוע המטלות השונות והמורכבות בתעשייה. על כן הרובוטים החלו לחדור במהירות ובהצלחה לענפי תעשייה מרכזיים, למערכות השליטה והבקרה בחשמל ועד לשילוב אוטומציה בחברות רכב ולמעשה בכל מערכות האלקטרוניקה. האוטומציה התעשייתית מופעלת בעיקר במפעלים ובקווי ייצור שונים וכן בתעשייה הפרטית, העסקית ובתחום המחשבים והייטק. למעשה, כמעט בלתי אפשרי לדמיין את התעשייה כולה ואת תחום החשמל ללא תרומתה של האוטומציה המתקדמת ויעילה לתהליכי הייצור הטכנולוגיים בכל תחום.

תחום האוטומציה מקיף נושאים רבים כגון הנדסת מכונות עם תכנון חלקי הרובוט, אלקטרוניקה ותכנון המעגלים החשמליים בכל מערכת כולל החיווטים ותכנון החיישנים, תחום הנדסת התוכנה הכולל את תכנות הרובוט כך שיגיב למצבים שונים על ידי המתכנת.

לאן הגענו עד היום בזכות תחום החשמל והאוטומציה?

אחד השימושים הנפוצים ביותר של החשמל והרובוטיקה הוא בתחום התעשייה, בענף הרכב משתמשים בזרועות רובוטיות לביצוע כל פעולות ההברגה, ריתוך, צביעה, פירוק ועוד ובמפעלים למוצרי מזון משתמשים ברובוטים לפעולות שונות כגון עטיפה, שינוע וכדומה, בשנים האחרונות ההשפעה של תחום החשמל והאוטומציה על הבריאות היא עצומה ביותר והתקדמות תחום הרפואה כבר ניכרת בזכות שילוב של אוטומציה ורובוטיקה מתקדמת. החל משימושי רובוטים בכירורגיה המסייעים למנתח, ומקדמים את יכולת הדיוק והנגישות הגבוהה לעומת היכולת האנושית. כיום אף ניתן בעזרת הרובוטיקה לבצע ניתוחים מורכבים ללא כאב וחתכים רבים. גם בתחום חקר החלל קיימות משימות שרובוטים מבצעים בהצלחה, משימות שלא היו ניתנות לביצוע בעבר על ידי האדם.

האוטומציה שיפרה את היכולת לשלוט מרחוק בכל תחום ובכלל זה גם בתחום החשמל ופיקוח על לוחות חשמל. כיום הפעלת המערכת האוטומטית מתאפשרת על ידי מנוע חשמלי או דרייבר הידראולי הם המנגנונים הנפוצים להפעלת הרובוטים בעיקר אלו המיועדים לייצור התעשייתי. המנועים החשמליים בתכנון רובוטים נוטים להיות יעילים ביותר, אך עדיין השימוש בדרייברים הידראוליים עלול להיות בעייתי מבחינת התחזוקה או הבטיחות. למעשה כיום התחום מתקדם באופן מואץ ביותר כך שבעזרת תכנות מתאים, ניתן לתכנת וללמד את הרובוט לבצע משימות מורכבות, חדשות ואף מסובכות יותר, בהתאם למוצרים או תהליכי ייצור של כל לקוח פרטי או עסקי.

איך מתקדמים מכאן?

אצלנו בחברת מרקון תוכלו למצוא מגוון פתרונות בהתאם לצרכים שלכם. אנחנו נדע להתאים את היכולות שלנו לצרכים שלכם כדי לייצר אצלכם התייעלות וחיסכון בהוצאות שעד היום התרגלתם אליהם. לחצו כאן למטה והתקשרו אלינו או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם