מעבר לרשת חשמל ואוטומציה | מרקון

מעבר לרשת חשמל באוטומציה

הפצת החשמל עם הפנים לעתיד חכם

מחליפים את התשתיות הישנות באימוץ גובר של רשתות חכמות הצפיות להגביר את הצמיחה במערכות חשמל אוטומטיות שיודעות להפיץ חשמל במינימום מגע יד אדם.

בענף האוטומציה עדים לגידול בצורך ביעילות תפעולית גבוהה, באיכות משופרת, בייצור מוגבר, זמן עבודה גבוה יותר וקלות פיקוח ובקרה על תהליכים תעשייתיים. הצורך לעמוד בדרישות אלה צפוי להיות הגורם העיקרי המניע את אימוץ מערכת חשמל ואוטומציה משולבת. יתרה מזאת, הגדלת ההשקעות בתשתיות – יחד עם אימוץ הולך וגדל של פתרונות רשת חכמה במגוון שירותים – עומדים ליצור הזדמנויות צמיחה עבור השחקנים הפועלים בשוק מערכות ההפצה של חשמל אוטומטי.

ספקי החשמל ברחבי העולם נאלצו לספק באופן אמין חשמל ללקוחותיהם ולהפחית את עלויות התפעול שלהם. זהו דבר שמוביל לצורך במעקב ובניהול בזמן אמת של מערכות הפצה, שניתן להשיג באמצעות פריסת מערכות אוטומציה מתאימות להפצת החשמל.

יצוין כי מערכות חלוקת חשמל אוטומטיות מהוות חלק חיוני במערכות החשמל. אוטומציה של מערכות הפצה אלה מאפשרת לספקי החשמל להציע בקרה גמישה על מערכות ההפצה, מה שמאפשר עוד יותר הגדלת היעילות ואיכות השירותים המוצעים. נכון לעכשיו, מרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם מתמקדים בתחומי המהפכה בטכנולוגיות תקשורת, כדי להגדיל את יעילות העלות של אוטומציה להפצה. לפיכך, מערכות DA צריכות להיות בשימוש נרחב במספר יישומים תעשייתיים, מגורים ומסחריים בעתיד הקרוב.

לפי, ה Grand View Research חלק מהיישומים התעשייתיים היווה את נתח השוק הגדול ביותר בשנת 2015 כפי שמתואר באיור למטה. הצורך ההולך וגובר במערכות DA בענפי השירותים, הנפט והגז, הימי, הכרייה והמינרלים צפוי להגדיל משמעותית את צמיחת השוק בתקופה החזויה. בנוסף, הצורך להחליף תשתיות חשמל הולכה והפצה מיושנות מעודד ספקי שירותים לחזק את תשתיות החשמל שלהם.

חשמל ואוטומציה | מרקון

להלן המגמות העיקריות שנצפו בשוק:

הצורך שעולה להחליף תשתיות הפצה מיושנות

תשתית מיושנת היא אתגר מרכזי שצפוי להשפיע לרעה על ענף החשמל הכללי. זה עודד השקעות גבוהות להחלפה או לשדרוג התשתית הקיימת. אוטומציה ממלאת תפקיד מפתח בהגדלת הזמינות של אנרגיה מבוזרת וכן במודרניזציה של תשתיות רשת. יתר על כן, הנושאים המתעוררים כתוצאה מתשתית מתיישנת דורשים שימוש בגישה חכמה לפיתוח תשתיות כדי לייעל את ייצור האנרגיה והפצת האנרגיה.

כמה מדינות לא ששות לתחזק או לשדרג את הרשתות שלהן, בגלל העלויות הגבוהות הכרוכות בהפסקות חשמל והצורך בהשקעות גבוהות. על פי נתוני משרד האנרגיה האמריקני קרוב ל 70% מקווי ההולכה וההפצה הם בני יותר מ 25 שנה. לפיכך, תשתיות מיושנות אלה מהוות מכשול משמעותי לאספקת החשמל המתמדת במדינה. כל הגורמים שצוינו לעיל צפויים להביא לאימוץ מערכות חשמל ואוטומציה משולבות.

אימוץ הולך וגובר של טכנולוגיית רשת חכמה

הביקוש הגובר לאנרגיה חלופית והעלות הגוברת של ייצור חשמל הביאו להפיכת הרשת החשמלית המקובלת לרשת חכמה. השוק היה עד למספר הולך וגדל של יוזמות רשת חכמות. ארה”ב הייתה עדה לעלייה בהשקעות, שהוקמה על ידי הממשלה הפדרלית במהלך השנים האחרונות. יתר על כן, בסין ובהודו, עדיפות להתקנות רשת חכמה ליישומי גרינפילד. הנתון להלן מתאר את אומדני השוק ותחזיותיו של שוק הפצת חשמל באוטומציה בסין, כפי שמוערך על ידי Grand View Research.

חשמל ואוטומציה | מרקון

גרף זה ממחיש את שוק מערכות ההפצה של חשמל באוטומציה בסין באמצעות יישום משנת 2014 ועד 2025 במיליוני דולרים. (מקור תמונה: Grand View Research)

היעילות המשופרת של הרשתות, בנוסף לאוטומציה ובקרה מתקדמים, מעוררות השקעות ברשתות חכמות. השקעות כאלה עוזרות להגדיל את מקורות האנרגיה המופצים, ובכך מביאות לצמיחת שוק החשמל ואוטומציה.

פיתוח ערים חכמות גורם למערכת חשמל להפוך לאוטומטיות

תחום האנרגיה הוא תחום מרכזי במיקוד ביוזמות של ערים חכמות. הביקוש לאנרגיה גובר בקצב מהיר ברחבי העולם. על פי נתוני מינהל המידע האנרגטי האמריקני (EIA) הצריכה העולמית של אנרגיה משווקת צפויה לעלות ב -48% בשנת 2040. עם ביקוש גובר כזה, מרבית המדינות המתפתחות צפויות להתמקד בניהול אנרגיה חכם, ייצור חשמל, הפצה והעברה.

חשמל ואוטומציה | מרקון

שוק הגלובלי לערים חכמות לשנים 2014 עד 2020 מוצג לפי אזור (דולר, במיליארדים). (מקור תמונה: Grand View Research)

כפי שמוצג בנתונים שלמעלה, שוק הערים החכמות העולמי צפוי לחזות בצמיחה משמעותית במהלך השנים הבאות. מכיוון שמערכות חכמות יעילות בהפיכת פעולות, מדינות ברחבי העולם בוחרות יותר ויותר לשדרג את התשתיות שלה ליישום יוזמת עיר חכמה. זה גורם גם לאמץ מערכות הפצת חשמל ואוטומציה משולבות.

גידול בהשקעות בתשתיות הולכה והפצה

ההשקעות הגוברות בפיתוחים התעשייתיים והתשתיתיים באזור אסיה פסיפיק וצפון אמריקה צפויים לתדלק את הביקוש למערכות אוטומציה להפצה במהלך תקופת התחזית. הביקוש לחשמל הגובר הוביל לפיתוח והרחבה של תשתיות חשמל, מה שמחייב עוד יותר את התקנת המערכות הללו.

מאמרים קשורים:
חשמל ואוטומציה תחום עיקרי בעולם התעשייה

 

בתעשיית החשמל עדים לביקוש רב עבור חשמל באוטומציה לתחנות משנה כדי להפחית את עלויות התפעול ולהגברת אבטחת הרשת. בנוסף, הביקוש הגובר לייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים יוצר מספר הזדמנויות לשחקני המפתח בתעשייה להרחיב את מערך ההפצה של המוצרים שלהם. כתוצאה מכך, צפוי מספקי השירות לבצע השקעות ניכרות על מנת לשדרג, להחליף ולהרחיב תשתיות T&D באמצעות פתרונות חשמל ואוטומציה במהלך תקופת התחזית. 

מה העתיד צופן לנו בתחום של חשמל ואוטומציה?

נכון לעכשיו, מערכת האוטומציה להפצת חשמל צוברת פופולריות וצפויה להמשיך לעשות זאת בכדי לספק את צרכני האנרגיה ההולכים וגדלים. ניתן לענות על הצורך לעמוד בדרישות של ייצור מופץ, חיסכון באנרגיה, אחסון חשמל וטעינה של כלי רכב חשמליים באמצעות המידע המצטבר בזמן אמת המתקבלים מהרשתות. גורמים אלה צפויים להניע את הביקוש למערכות הפצת חשמל באוטומציה.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם