המצאה חדשה לייצור חכם ע"י מערכת בקרה תעשייתית של מכונת צינורות השקיה

בקרה תעשייתית | מרקון

שיתוף פעולה פורה ומוסיף לשתי החברות הגדולות סימנס וחברת נטפים מקיבוץ מגל, החברה הישראלית המייצרת ומוכרת פתרונות השקיה ללקוחות בכל רחבי העולם: חברת סימנס עזרה לחברת נטפים להגדיל משמעותית את תפוקת הייצור בפסי הייצור שלהם וכמובן לשפר את איכות המוצרים שלהם, כשסיפקה לה מערכת בקרה תעשייתית מתקדמת מאוד לאקסטרודרים (המכונות שמייצרת את צינורות השקיה) וזאת כמובן על פי הדרישות שהעלו מהנדסי חברת נטפים. המערכת יודעת לייעל את צריכת החשמל שלה, מפחיתה באופן משמעותי את כמות התקלות, מזהה רעידות, ומציגה תמונת מצב עדכנית לשינויים ועדכונים במשך כל זמן העבודה שלה. 

הבנת הצרכים והפתרון היעיל עבור התהליך

מהנדס החשמל טדי ניקולייבסקי מחברת סימנס אומר: “כשניגשנו לפרויקט עם נטפים למדנו בהתחלה את היכולות של המערכת הקיימת אצלם בפס הייצור וזיהינו את כל הנקודות לשיפור וייעול מבחינה טכנולוגית ובטיחותית”, “חשבנו על הדברים וישבנו לתכנן מערכת בקרה תעשייתית חדשה מההתחלה תוך הבנת הצרכים והאתגרים שיש ושילוב הטכנולוגיה המתקדמת שלנו, יחד עם אחרים עם שימת דגש על בטיחות. עם התקדמות העבודה יישמנו טכנולוגיות וציוד החדיש ביותר אצלנו בסימנס כזה שממש חדש חדש חדש, שהצגנו אותו לראשונה במגוון תערוכות בינלאומיות. היתרון שבהחלט בולט כאן במערכת בהשוואה למערכת הקודמת היא האינטגרציה, היעילות, והתקשורת המושלמת בין הרכיבים שהתקנו והמערכות החכמות המביאים לעלייה חדה בכמות המידע המתקבל לאיתור תקלות באופן מהיר מאוד”.

מה אומרים אנשי המפתח בפרויקט על מערכת הבקרה התעשייתית?

זיו שפירא, מנהל מחלקת הפיתוח הטכנולוגי בחברת נטפים, אומר: “מערכת בקרת החימום וקירור של חברת סימנס יעילה מאוד ושומרת על צריכת חשמל באופן יציב ושומרת באפקטיביות על הטמפרטורה. המערכת הזו מסייעת בהורדת צריכת החשמל ונותנת דיאגנוסטיקה מצויינת של גופי החימום, ומקטינה את החיווט ורמת הרכיבים. מנוע עם אפשרות ניצול גבוהה גרם לייעול בצריכת החשמל”.

 יניב בן מוחה, מנהל תחום בקרה תעשייתית בסימנס, אומר: “בעקבות שיתוף הפעולה המועיל והפורה עם נטפים, החלטנו להיכנס לעובי הקורה של הפתרון ולייעל את המוקד המרכזי בקו הייצור של נטפים מתוך אמון הדדי ושותפות אמת שנוצר בין שתי החברות”. בנטפים אומרים: “מצאנו לחברה אנשים איכותיים עם מוטיבציה לקבלה ויישום טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות יחד עם פתרונות מופלאים”.

יובל אלפסי, מהנדס הבקרה בתחום האקסטרוזיה בחברת נטפים, אומר: “אנחנו מדברים כאן על קונספט מעולה, בו אנו משלבים בעיקר את מערכת הייצור שלנו, על אפליקציה רגילה ברמת ביצוע מצויינת שנבנתה תוך שימת לב מיטבית להתאים אותה לעולם האקסטרוזיה יחד עם עריכת תוספות על פי בקשה אישית לתצורת העבודה הנדרשת בנטפים. התוצאה הכללית של כל הפרויקט הזה, מאפשרת לנו בחברה “ליהנות” מעולם של יציבות רחבה שמאפיינת מוצר ברמה שכזו, עם כל הדגשים והאלמנטים המשרטטים באופן ייחודי את תפיסת עולמנו, כזאת שגובשה עם ניסיון ארוך שנים אחרי שימוש של ניסיון וטעייה במגוון רחב של מערכות מקבילות עם שוני קטן או גדול”.

מסכם את כל זה יניב בן מוחה: “הפתרון הראשוני פרי יצירתם במרכז הידע בגרמניה עבר שדרוגים כאן בישראל כמו כמעט בכל תחום שישראל יודעת לשפר ולהוסיף, גם כאן מעבודה משותפת בין שתי החברות ולמידה של האתגרים בקו הייצור. הפתיחות שהיתה ביננו, האמון והחתירה לשלמות המוצר של שתי החברות הביאו אותנו לפתרון מצויין שכולנו גאים בו – זהו בהחלט סיפור הצלחה ישראלי אמיתי”.

מסכמים את הפרויקט לקראת פרויקטים נוספים לעתיד

בחברות בטוחים, שמפעל חכם שבוחר ליישם ייצור מתקדם יחד עם שילוב טכנולוגיות מידע מתקדמות, יכול להשיג ייעול במערכת התפעול ולייצר מוצרים איכותיים בהרבה ובעלויות נמוכות שבאות ליידי ביטוי בשורת הרווח.

מעניין אתכם לדעת מה דעתנו בנושא, נכון? אז ככה..

אנחנו במרקון מאוד מאמינה בתהליך שעשו שתי החברות לייעול קו הייצור על ידי יישום טכנולוגיה מתקדמת שמביאה לחיסכון בתפעול ובמחיר המוצר של הקו. אם גם אתם מעוניינים לייעל את קו הייצור אצלכם צרו איתנו קשר וצוות המנדסים שלנו יפגשו אתכם כדי להבין מהם הצרכים שלכם אותם תרצו שנגשים בסוף התהליך.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם