איך זה עובד?
בקרת מבנים היא תחום יישום מיוחד לאוטומציה של מבנים וניתן לחלקו לשלושה תחומים עיקריים:
– אוטומציה של מבנים בתעשייה, מסחר, משרדים ומבני מגורים
– אוטומציה של בניין במרחב הציבורי (למשל שדות תעופה)
– אוטומציה של בניין בחלל מסחרי

המערכת הייתה עד כה אזור בשליטה אנושית לחלוטין. אבל עם עליית הבינה המלאכותית בכל תחומי החיים, בניינים לא נשארים מאחור.

בקרת מבנים | מרקון

אוטומציה של מבנים היא פעולה של אוטומציה של מערכות בניין. זה כולל תכונות כמו בקרת טמפרטורה, אספקת CO2 למפעלים, ניטור חשמל ובקרה של תאורה, ניהול אבטחה וגישה, ועוד.

לבקרי בינה מלאכותית איתם עובדת המערכת תהיה האחריות לניטור ואבחון כל בעיות בנייה שעלולות להתעורר. ניתן לעשות זאת בזמן אמת באמצעות חיישנים או בהתבסס על נתונים היסטוריים מביצועי העבר של הבניין. ניתן גם לתכנת אותם לקביעת לוחות זמנים לשינויי טמפרטורה כך שיהיו חסכוניים יותר באנרגיה.

מבנים הם כבר לא רק מבנים לשכן אנשים וחפציהם. במקום זאת, הם הפכו למרכז החברה המודרנית. הם צריכים להיות יעילים וגם ידידותיים לסביבה, תוך התמקדות בבטיחות ובביטחון. זו הסיבה שבבניינים יש הרבה מערכות אוטומציה שיכולות לשלוט בטמפרטורה, תאורה, מיזוג אוויר וכו’.

אוטומציה של מבנים יכולה להיות מושגת באמצעים ידניים או אוטומטיים. צורות ידניות של בקרת בניין הן שימוש בכפתורים ובכפתורים ישנים בדירה או בחלל משרדי כדי לשלוט בטמפרטורה שלו לדוגמא ולהחליט אם לקרר או לחמם את החלל. בקרים אוטומטיים עליהם מתבססת המערכת לבקרה של המבנים, משתמשים בחיישנים ובמצלמות חכמות המזהים שינויים בסביבה, ומתאימים אוטומטית את ההגדרות שלהם בהתאם – זה חוסך כסף בחשבונות החשמל!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך..

בקרה אוטומציה | מרקון

מזה מערכות בקרה אוטומציה?

בקרה אוטומציה? מזה? מערכת בקרה אוטומציה מורכבת מחיישנים, מפעילים והבקר. הבקר הוא המוח של מערכת האוטומציה. הוא לוקח קלט מחיישנים ומשווה אותו לסט של הוראות

לקרוא עוד >>
בקרת מבנים | מרקון

מה זה בקרת מבנים?

בקרת מבנים היא תהליך של ניהול והסדרת השימוש במבנים. זוהי מערכת שמבטיחה שמבנים בטוחים, בריאים וברי קיימא מבחינה סביבתית. הבקרה של המבנה היא תהליך של שימוש במערכות בקרה לוויסות ותחזוקת התנאים הסביבתיים של מבנים לטובת האנשים והמערכות.

מערכות אלו אחראיות לשליטה בציוד כגון מערכות חימום, אוורור ומיזוג אוויר (HVAC). מערכת HVAC חיונית לשמירה על סביבה נוחה בכל חלל בניין. המערכת מווסתת היבטים שונים של מבנה וסביבתו בצורה יעילה וחסכונית כגון טמפרטורה, לחות ואיכות אוויר.

אנחנו יכולים לווסת את החימום והקירור, אוורור, בידוד קול/רעש, מערכות מיגון אש וכו’ כדי להבטיח שהבניינים יהיו בטוחים ונוחים למגורים. מלבד בקרת טמפרטורה, אנחנו יכולים גם לווסת את הלחות בתוך הבניין כדי לוודא שהאוויר לא לח מדי או יבש.

תהליך זה נוצר במטרה ראשונית של ניהול מערכות חימום ואוורור במבנים. אבל כעת הוא התרחב לניטור היבטים אחרים כמו תאורה, מערכות אודיו-ויזואליות, בקרות גישה וכו’.

בקרת מבנים | מרקון

איך פועלות מערכות בקרת מבנים?

מדובר במערכת חשובה שניתן למצוא במבני מסחר, תעשייה ומגורים. בקרות אלו מיושמות כדי להבטיח שהבניין יפעל ביעילות ובביצועים שיא. המערכת מבוססת על סט של אלגוריתמים שמנסים לחזות מה המשתמש יעשה בהמשך.

המערכת מבוססת על למידת מכונה ורשתות עצביות עמוקות, שהן שיטות למידה מפוקחות. הארכיטקטורה של הרשת העצבית העמוקה מורכבת משכבת קלט, שכבות נסתרות ושכבות פלט. כאשר אות נכנס לשכבת הקלט, הוא עובר דרך שכבות עוקבות לפני שהוא מעובד בשכבת הפלט.

נתוני למידה עשויים להיאסף במצב לא מקוון או לאסוף כמשוב ממשתמשים בזמן שהם משתמשים במערכת (מקוונת). סוגי הנתונים הספציפיים שיכולים לשמש כקלט לאלגוריתם זה הם בדרך כלל טקסטים או סמלים המייצגים מילים.

מטרתה של מערכת בקרת מבנים היא בעיקר לספק בקרה חכמה, לרבות אוטומציה של מבנים וניהול אנרגיה, במבנים. אוטומציה של בנייה הכוללת שילוב של כל הרכיבים למערכת רשת אחת הניתנת לניטור מרחוק או באמצעות לוחות מחוונים מקוונים.

השלב הראשון בתהליך הוא זיהוי צרכי המשתמש. הצרכים עשויים לכלול:

בקרה על גורמים סביבתיים פנימיים כגון תאורה, טמפרטורה, לחות, שליטה על ציוד בניין כגון HVAC, עליות ונקודות גישה, ניהול אנרגיה על ידי שליטה בחלוקת החשמל והביקוש לחשמל בתקופות שיא.

השלב החשוב ביותר הוא לקחת צעד קדימה

התהליך הבא מכאן הוא, להזמין אתכם לתכנן את המערכת שלכם יחד איתנו, מערכת שתתאים לדרישותיכם ותספק תכונות נוספות ייחודיות שפיתחנו במרקון, עבור מבנים שזקוקים למערכת בקרה חכמה ומתקדמת.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם