אוטומציה ורובוטיקה מתקדמים מקו הייצור לאספקה ישירה ללקוח

אם עד ימים אלו עקבנו אחר השינויים בכניסה של התחום המתחדש אוטומציה ורובוטיקה לפסי הייצור בתעשיות. אחרי זה לכל תחומי הלוגיסטיקה ותפעול מחסנים כמו שאמזון משתמשים בהם כדבר שברור מאליו. היום נמשכת המגמה של כניסת הרובוטים, אבל הפעם למשלוח סחורות וכל זה עד לפתח הבית של הלקוח. פדקס – FedEx האמריקאית הכריזה כי אספקה ומשלוח ללקוחות באמצעות הפתרון שלהם לא יתבסס על רחפנים כמו שאמזון ניסתה או מכוניות אוטונומיות. אלה טכנולוגיות שעדיין לא הגיעו להבשלה לדבריהם, אלא על התחום עם היכולות המתקדמות ביותר והוא אוטומציה ורובוטיקה אוטונומיים. הם מדברים על רכב משלוחים אוטונומי קטן, שמיועד לעשות משלוחים באופן מהיר, כולל אותם משלוחי “המייל האחרון” שמיועדים להגיע עד לבית של הלקוח.

להרחיב את יכולות השילוח לקהלים נוספים 

הנתונים שחברת פדקס מציגה, אומר שיש יותר מ-60% מהאנשים שיזמינו משלוח עד לבית שגרים במרחק של עד 5 ק”מ מאזור האספקה טווח נסיעה שהרובוט מסוגל לעבור במהירות. סגנית נשיא ומנהלת שיווק ותקשורת ראשית של פדקס, ברי קריר, אומרת: “רובוט המשלוחים שלנו הוא חידוש יוצא מן הכלל, שבא לשנות את עולם המשלוחים המקומיים ולתת מענה באופן יעיל שיענו על הציפיות שיש ללקוחות. רובוט המשלוחים שלנו הוא אבן דרך במשימה ארוכת השנים שלנו לפתור את המורכבויות והעלות של האפשרות לבצע משלוחים עוד באותו יום, עם האפשרות במייל האחרון עבור אתרי ההזמנות האינטרנטיים. תחום ההזמנות האינטרנטיות רק הולך וגדל ואנו נאפשר לזה לקרות באופן בטוח וידידותי לסביבה וכל זה באמצעות אוטומציה ורובוטיקה”.

אוטומציה ורובוטיקה | מרקון

האיש שממציא לעולם אינספור המצאות מכניס לתחום השילוח אוטומציה ורובוטיקה אוטונומיים

רובוט המשלוחים של חברת פדקס פותח בשת”פ עם חברת DEKA והמייסד של החברה דין קיימן. דין המציא לא מעט טכנולוגיות חדשניות, את חלקן בוודאי אתם תכירו, כמו: מכשיר הניידות האישי iBot וה-Segway. על דין קיימן רשום יותר מאלף פטנטים וזכה בפרסים רבים, ביניהם על מגוון מכשירים רפואיים חדשניים שמאפשרים היום לפרוץ את גבולות הטיפולים הרפואיים בכל העולם. “לרובוט שפיתחנו יחד ישמנו יכולות ייחודיות שבזכותן הוא לא דומה לשום רכב משלוחים אוטונומי אחר”, עוד אומר קיימן. “התבססנו על יכולת הכוח של ה-iBot, מכשיר התניידות משוכלל עם אישור של ה FDA האמריקאי לאוכלוסיית הנכים עם מספר שעות פעילות בשטח של יותר מ-10 מיליון. על ידי שימוש בבסיס הזה ביישום נוסף, אנחנו מקווים ש-iBot יהיה אפילו יותר נגיש לאלה שצריכים אותו בשביל ההתנייעות שלהם עצמם”.

החידושים הטכנולוגיים של פדקס שמה אותה במקום הראשון

 

רובוט המשלוחים של פדקס מסוגל לנסוע על מדרכות בצד הכבישים, ולהוביל בצורה בטוחה ומהירה משלוחים קטנים ובינוניים לעסקים ולבתים של המזמינים אודות לטכנולגיות אוטומציה משוכללות. הפונקציות הרבות של הרובוטים של חברת פדקס מכילות טכנולוגיות מתקדמות למניעות תאונות דרכים מול הולכי הרגל אותם לקחו מה-iBot. יחד עם טכנולוגיות מתקדמות כמו חיישן Lidar ומצלמות בקרת תנועה רבות, אנחנו מאפשרים לרובוט המשלוחים לנוע בעזרת סוללה עם אפס פליטות מזהמות להיות מודע לכל מה שקורה בסביבה. לפונקציות המיוחדות האלה שהכנסנו לרובוט תכנתנו אלגוריתמים של בינה מלאכותית (AI), כדי ללמוד איך לזהות ולעקוף מכשולים בדרך אל היעדים, להתוות מסלול קבוע ובטוח עבורו בעת ביצוע המשימות וגם להולכי הדרך וכלי הרכב וכמובן שימלא את חוקי הדרך והבטיחות כמו כל משתמשי הדרך. טכנולוגיה קניינית מאפשרת לרובוט מגוון רחב של יכולות, ונותנת לו לעבור בהצלחה פני שטח לא נגישים במיוחד, אבני שפה גבוהות ויותר מזה גם מדרגות, כדי לתת חוויית משלוח מיוחדת מדלת לדלת.

חברת פדקס מתכוונת לצאת לשטח ולנסות את מערך ההפצה הרובוטי שלה בקיץ הקרוב בכמה וכמה מקומות כמו, ממפיס וטנסי, כעת החברה ממתינה לאישורים אחרונים של העירייה. “FedEx SameDay Bot הוא השלב הבא בדרך הארוכה שלנו להמציא את הדבר החדש הבא בשילוב שירות מצוין, שנעזרים על ידי יכולות הלוגיסטיקה החזקה של פדקס”, אמר בריאן פיליפס, נשיא ומנכ”ל FedEx Office. עוד הוסיף בריאן “אנחנו נמצאים בהתרגשות גדולה מאוד להוציא את הטכנולוגיה הזאת על מנת לתת שירות לשווקים אחרים שעד היום לא היו חלק מקהל לקוחותינו וכמובן לשפר בעוד דבר את השירות עבור הלקוחות שלנו. החברות שנתנו לנו את הסכמתם לשימוש עתידי במערך רובוטי המשלוחים שלנו מילאו תפקיד קריטי שעזר לנו להבין שאנחנו בהחלט מתקדמים בדרך הנכונה ומכוונים אל העתיד של המסחר האלקטרוני”.

אנחנו בצוות התוכן במרקון מאמינים שעולם המשלוחים הרובוטים בשנים הקרובות הולך לעבוד על ידי שילוח קרקעי עד שהטכנולוגיות האוויריות של הרחפנים ישתפרו והמשלוחים ללקוחות יעברו לשילוח אווירי מהיר יותר. אנחנו מזמינים אתכם לעקוב אחרי הבלוג שלנו ולהתעדכן בחידוש הבא. 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם