אוטומציה ורובוטיקה | מרקון

אוטומציה ורובוטיקה

דיוק וטכנולוגיה שמתגברת על המגבלות האנושיות

הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק וניכרת במיוחד בתעשייה. מדובר על השגת התייעלות תפעולית וזאת באמצעות אוטומציה ורובוטיקה. העבודה מתבצעת במהירות ודיוק רב, מה שמגביר את התפוקה וחוסך בכוח אדם, מונע טעויות אנוש ומקדם את המפעלים השונים אשר משתמשים בטכנולוגיה זו. מלבד זאת, רובוטיקה מדויקת, מורידה באופן משמעותי נזקים בייצור המוצרים מה שחוסך כסף רב.

קיימים פתרונות רלוונטיים עבור תעשייה, כאשר מפעלים רבים משתמשים עם אוטומציה ורובוטיקה. מדובר על השקעה רבה של משאבים, אך החיסכון משתלם בטווח הארוך. באמצעות ניהול רצפת הייצור ניתן לתפעל את כל המכונות במפעל כך שכל המכונות ידעו לפעול בהרמוניה לשמור על איכות המוצרים וייעול הזמן והחיסכון במשאבים.

בינה מלאכותית כאמצעי טכנולוגי המביא לשגשוג חסר תקדים

הבינה המלאכותית מתגברת על מגבלות אנושיות, מה שגורם לשגשוג חסר תקדים. הבינה המלאכותית, משחקת תפקיד חשוב במערכות רבות כגון בחקלאות, בבריאות, בתחבורה וכמובן בתעשייה. הכול בעתיד הקרוב ינוהל באופן אוטומטי ע”י מכונות חכמות, אשר יספקו למערכות אלה את כל מבוקשן. למעשה אם נגדיר זאת כך, כל עבודת מפעל הנחשבת למשעממת, תתבצע באמצעות אוטומציה ורובוטיקה, מה שיגרום לעובדים שביצעו עד כה עבודות אלה, לבצע עבודות אחרות הקשורות אל יצירתיות, אמפטיה וחיבור אנושי.

מלבד היתרונות הנ”ל גם שגיאות אנוש יכולות להימנע ע”י שימוש יעיל באמצעות אוטומציה ורובוטיקה. מגוון הפתרונות המוצעים לתעשיינים הינו איכותי וכל מה שנותר הוא לבחור את הפתרון המתאים ביותר, על פי נתוניו וצרכיו של המפעל.

מהם רובוטים תעשייתיים ומה תפקידם?

רובוטים תעשייתיים הינם מהירים ורבי עוצמה והפעולות של רובוטים מסוג זה, יכולות להיות  מגוונות, אם בשינוע של פריט מסוים במפעל ועד לקווי האריזה אשר דורשים כוחות הרמה גבוהים. המהירות הגבוהה של רובוטים תעשייתיים היא גבוהה בהרבה מזה של אדם. ברוב הגדול של המקרים, העבודה הרגילה והשגרתית, מתבצעת ע”י אוטומציה ורובוטיקה ואילו עבודה המצריכה מחשבה, מתבצעת ע”י האדם. גם מבחינת נשיאת משקל כבד, אדם, מוגבל למשקל שהוא יכול לשאת, אך המשקל שרובוטים תעשייתיים יכולים לעמוד בו, הינו 2,300 ק”ג.

גם העלויות של תפעול רובוטים הן נמוכות באופן משמעותי, מאשר כוח אדם. גם צמצום זמני הביצוע, מסייע בהתנהלות יעילה, נכונה וחסכונית של מפעלים רבים, אשר משתמשים בכל הקשור אל אוטומציה ורובוטיקה.

פניה לחברה המתמחה שנים באוטומציה, רובוטיקה וייעוץ מקצועי למפעלים תעשייתיים

ראשית, הייעוץ הינו כלל ראשון לבעלי מפעלים תעשייתיים המעוניינים להשקיע בפרויקט שנועד לשפר את תהליכי הייצור, לחסוך בזמן וליצור מוצרים מדויקים ובתפוקה גבוהה, תוך חיסכון רב בכוח אדם. מדובר על השקעה גדולה לטווח הארוך, כאשר ההשקעה תהיה משתלמת ביותר. חברת מרקון היא חברה אשר מתמחה בפתרונות יעילים לאוטומציה ורובוטיקה וכל הקשור במערכות חשמל. החברה כאמור, עוסקת בייעוץ, תכנון, ביצוע וניהול פרויקטים בשיטת ה TURN KEY. צוות המהנדסים של החברה, מלווה את הלקוחות בכל שלבי הפרויקט עד לתוצאה המושלמת של ייעול המפעל, עלייה ברווחים וכמה שפחות נזקים בייצור.

ממליצים עלינו

מתוך הפרויקטים שלנו

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו

השאר לנו פרטים

נציג יחזור אליך בהקדם